انواع مبرد مورد استفاده در چیلرها و سردخانه ها؟

انواع مبرد مورد استفاده در چیلرها و سردخانه ها؟

یک چیلر صنعتی علیرغم هزینه‌کردن بخش کوچکی از اکثر این امکانات، از تجهیزات پردازش محافظت می‌کند. همچنین تولید را افزایش می دهد، به ویژه دقت و سرعت تولید را در صنایع غذایی، آشامیدنی و دارویی در میان سایر صنایع افزایش می دهد. بنابراین، این که تجهیزات باید اندازه مناسبی داشته باشند تا این وظایف را تا حد کمال انجام دهند، بیهوده است. درک عوامل مختلفی که بر عملکرد چیلر تأثیر می‌گذارند، اساس اندازه‌گیری صحیح را می‌سازد.

فاکتورهای ضروری اندازه چیلر چیست؟

یک اندازه چیلر نمی تواند تمام بارهای خنک کننده را تامین کند. برخی از فرآیندها به سیال کمی نیاز دارند در حالی که برخی دیگر نمی توانند بدون سرعت جریان بالا دوام بیاورند. به طور مشابه، مایعات خنک کننده در شرایط محیطی بسیار انتخابی هستند. ترجیحات مشتری نیز حیاتی است. وقتی به این عوامل و بسیاری از عوامل دیگر نگاه می کنید، به اهمیت فرآیند اندازه گیری سیستماتیک چیلر پی می برید.

مطالب پیشنهادی: ساخت سردخانه صنعتی

۱. یک مایع ایده آل

از چه مایعی برای فرآیند استفاده خواهید کرد؟ با توجه به اینکه سیال باید از نظر سازگاری و عملکرد مناسب باشد، این می تواند مشکل باشد. در نظر گرفتن اینکه سیال با توجه به یکپارچگی طولانی مدت سیستم چقدر خوب عمل می کند، مهم است. یک بازدارنده خوردگی یک ترکیب ارزشمند است زیرا از قطعات فلزی چیلر در برابر تخریب اولیه محافظت می کند . اگر سیال فرآیندی نمی تواند حاوی این بازدارنده باشد، ممکن است لازم باشد مایع دیگری را انتخاب کنید.

همچنین خواص حرارتی سیال مهم است. نقطه انجماد و جوش چیست؟ آیا سیال ویسکوزیته مناسبی دارد؟ پاسخ به چنین سوالاتی به تعیین عملکرد سیال در محیط های مختلف کمک می کند. برای دمای سیال بالاتر از ۴ درجه سانتیگراد، معمولاً آب به دلیل خواص حرارتی و فیزیکی و شیمیایی خوب سیال ارجح است. با این حال، برای دماهای پایین تر نمی توان از آب استفاده کرد، زیرا ما بسیار نزدیک یا زیر نقطه انجماد خواهیم بود. برای این موارد معمولاً از مخلوط آب و گلیکول برای چیلرها استفاده می شود. این ترکیب در محدوده دمایی ۲۵- تا ۸۰ درجه سانتیگراد کار می کند.

۲. شرایط هوای محیطی مناسب

هنگام اندازه گیری چیلر، نمی خواهید شرایط محیط را نادیده بگیرید . عملکرد هر چیلر تحت تأثیر دمای محیط است. هنگامی که دمای لامپ خشک یا مرطوب محیط افزایش می یابد، دمای تراکم افزایش می یابد بنابراین مصرف برق چیلر بیشتر می شود. دمای محیط نیز بر روی الکترونیک، کمپرسورها و پمپ ها و سایر تجهیزات حساس به دما تأثیر دارد . افزایش دمای محیط همراه با گرمای تولید شده در حین کار می تواند به معنای طول عمر کوتاه تر این قطعات باشد. به بالاترین دمایی فکر کنید که در آن اجزای چیلر می توانند به طور عادی کار کنند.

۳. ظرفیت خنک کننده چیلر با دقت تعیین شده است

محاسبه بار خنک کننده برای اندازه گیری صحیح چیلرها ضروری است. فرمول زیر به تعیین ظرفیت خنک کننده مورد نیاز کمک می کند. kW = 4.186 xm 3 /hx اختلاف دما (دلتا T) / 3.6 BTU/ ساعت = ۵۰۰ x GPM x اختلاف دما (دلتا T) برای اندازه گیری اختلاف دما، از دماسنج یا ترموکوپل استفاده کنید. این قرائت ها باید در نقاط ورودی و خروجی آب گرفته شود و سپس تفاوت محاسبه شود. سرعت جریان آب در خط خروجی تجهیزات با استفاده از دبی سنج گرفته می شود. از فرمول بالا برای تمام تجهیزاتی که نیاز به خنک کننده دارند استفاده کنید و نتایج را اضافه کنید. با کل BTU یا کیلووات، اکنون می توانید تن خنک کننده مورد نیاز را با استفاده از این فرمول دیگر محاسبه کنید. تن یا تبرید = کیلووات / ۳.۵۱۷# تن تبرید = (BTU/hr) / (12000)

دلایل اندازه گیری صحیح چیلر صنعتی

اندازه ضعیف چیلر یک مشکل رایج در صنایع است. این می تواند از طریق بزرگ کردن یا کوچک کردن اندازه باشد. نمونه هایی از چیلرهای بزرگ رایج هستند زیرا مدیران تاسیسات اغلب انتظار دارند بارهای خنک کننده با گذشت زمان افزایش یابد. با این حال، بزرگ کردن نیروگاه خنک کننده منجر به افزایش غیر ضروری هزینه سرمایه می شود . علاوه بر این، کارخانه خنک کننده در اکثر ساعات سال با بارهای جزئی کار خواهد کرد.

در نهایت، این به بازده عملیاتی سالانه تاسیسات می خورد. نتایج استفاده از چیلر صنعتی کم اندازه آشکار است و می تواند اثرات مضری داشته باشد. اگر دستگاه کمتر از اندازه باشد، می توانید مطمئن باشید که نمی تواند خنک کننده کافی را در شرایط بار کامل ارائه دهد.کمک متخصص اغلب پاسخگوی این نوع پروژه‌ها است، زیرا اشتباه گرفتن آن می‌تواند به معنای خسارات بزرگ باشد. آرانر طیف گسترده ای از چیلرها را ارائه می دهد. هر واحد دارای تمام اجزای لازم برای نصب آسان و عملکرد کارآمد است. همانطور که انتظار دارید، این شرکت دارای یک تیم بسیار با استعداد و آگاه از کارشناسان است.

در صورت هر گونه سوال و نیاز به راهنمایی با مشاورین اکستراکول تماس بگیرید: ۰۹۱۲۲۰۱۰۰۱۸ / ۰۲۱۲۶۶۵۴۵۲۸

این مقاله چقدر برای شما مفید بود؟
[کل: ۰ میانگین: ۰]

اشتراک گذاری در

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × 3 =

خدمات اکستراکول