تبرید صنعتی تهویه مطبوع نیست

تبرید صنعتی تهویه مطبوع نیست

 چه در مقیاس و چه در جزئیات جزئی فراتر از آن است. تبرید صنعتی را می توان به عنوان تجهیزات و لوازم جانبی پیش بینی شده برای حذف گرما از فرآیندها یا مواد در مقیاس بزرگ تعریف کرد و دما را به مقدار دلخواه کاهش داد. بسته به پارامترهای مختلف مانند مقیاس تولید، اختلاف دما، دقت یا دمای مورد انتظار، روش‌های متعددی برای اعمال تبرید صنعتی استفاده می‌شود.
تبرید صنعتی از سال های اولیه قرن بیستم از اهمیت بالایی برخوردار بوده است. از نظر تاریخی، صنایعی مانند مواد غذایی و آشامیدنی، داروسازی یا پتروشیمی، به لطف سیستم‌هایی که برای کاهش دمای محصولات یا فرآیندهایشان یا حفظ آنها در شرایط بهینه برای جلوگیری از مسائل ایمنی، به پیشرفت‌های مهمی دست یافتند. در صنایعی که فرآیندهای زیستی در آن دخیل هستند، محصولات و فرآیندها باید در شرایط ایده آل ایجاد و ذخیره شوند تا حداکثر بازده در واکنش ها به دست آید یا از پوسیدگی محصولات جلوگیری شود.
گاهی اوقات تبرید برای حفظ شرایط ایمن در فرآیند یا محصول برای جلوگیری از حوادث یا واکنش های زنجیره ای ضروری است، به عنوان مثال در ترکیبات با نقطه جوش پایین. علاوه بر این، خنک کنندهممکن است برای داشتن یک محیط مناسب برای کار افراد یا ماشین‌ها، مانند صنایعی که مقادیر زیادی گرما تولید می‌شود یا برای تجهیزاتی که نیاز به دفع گرمای تولید شده دارند، استفاده شود.

کاربردهای تبرید در ۷ صنعت مختلف

سیستم های تبرید و سرمایش برای برآوردن الزامات تعیین شده بر اساس ویژگی های خاص هر صنعت طراحی شده اند. صنایع اصلی که نیاز به سیستم های برودتی یا سرمایشی دارند عبارتند از:
۱. خنک کننده منطقه
۲. تولید برق
۳. مواد شیمیایی و پتروشیمی
۴. دارویی
۵. غذا و نوشیدنی
۶. مراکز داده
۷. سایر صنایع

۱.خنک کننده منطقه

یکی از بازارهای برتر برای خنک کننده، بر ارائه هوای خنک به مناطق شهری و توریستی متمرکز است ، بنابراین محیط های بسته را مستقل از آب و هوای بیرون راحت نگه می دارد. در هتل‌های بزرگ، استراحتگاه‌ها و مناطق منطقه، تولید سردخانه معمولاً توسط سیستم‌های خنک‌کننده منطقه انجام می‌شود.
مفهوم District Cooling بر پایه تولید جریان های خنک کننده (عمدتاً آب سرد) با فناوری های مختلف در یک کارخانه مرکزی است . سپس به مکان‌های پرجمعیت مختلف مانند خانه‌ها، ادارات، مکان‌ها یا سایر پروژه‌های مسکونی یا تجاری توزیع می‌شود. با متمرکز کردن تولید خنک کننده، راندمان بالاتری حاصل می شود. این امر به دلیل بهینه سازی تجهیزات صنعتی و مصرف برق در مقایسه با سیستم های تبرید مجزا برای هر ساختمان است. علاوه بر این، District Cooling مزایای دیگری مانند کاهش سرمایه، بهره برداری و هزینه های نگهداری دارد.
با توجه به سیستم های خنک کننده فردی. در ترکیب با سیستم‌های ذخیره‌سازی انرژی، می‌توان به کاهش قابل توجهی در پیک تقاضای برق دست یافت. District Cooling مزایای اقتصادی و زیست محیطی مهمی را برای جوامع مسکونی و مناطق توریستی فراهم می کند. بسته به وسعت منطقه یا منطقه ای که باید در یخچال نگهداری شود، تولید خنک کننده منطقه به تجهیزات و فناوری های مختلفی نیاز دارد.
یک مسئله اساسی برای انتخاب مناسب ترین روش خنک کنندهدر هر مورد، در دسترس بودن منابع آب یا آب دریا است، زیرا مکانیزم معمول برای تولید و/یا توزیع جریان های خنک کننده است. برج های خنک کننده و سیستم های تراکم مستقیم/غیر مستقیم از جمله پرکاربردترین فناوری های خنک کننده هستند. با این حال، در مناطقی مانند منطقه خاورمیانه، که تامین آب محدود است، می توان از سیستم های جایگزین مانند چیلرهای زمین گرمایی یا سیستم های خنک کننده با آب دریا استفاده کرد.

۲.تولید برق

تولید برق اغلب بر اساس احتراق سوخت های مختلف است. برای دستیابی به راندمان بالاتر ، هوای ورودی باید در شرایط معینی باشد. اگر دمای هوای ورودی خیلی زیاد باشد، چگالی آن کاهش می‌یابد و تولید برق کاهش می‌یابد. برای جلوگیری از این مشکل، سیستم هایی مانند سیستم خنک کننده هوای ورودی توربین، سیستمی در مجموعه آرانر، برای خنک کردن این جریان های هوا استفاده می شود.
سایر بخش‌های سیستم‌های تولید و توزیع، مانند ژنراتورهای الکتریکی یا کارخانه‌های توزیع، نیز هنگام کار تولید گرما می‌کنند. برای به حداقل رساندن عملیات تعمیر و نگهداری، سیستم های تبرید ضروری است. این تجهیزات تبرید معمولاً بر اساس چرخه های فشرده سازی یا جذب است.

۳.شیمی و پتروشیمی

اگرچه واکنش‌های شیمیایی و پتروشیمی به‌اندازه واکنش‌ها در حوزه داروسازی کنترل نمی‌شوند، اما کنترل دما عامل مهمی در دستیابی به راندمان بالا در تبدیل آنها است. تقطیر، کریستالیزاسیون یا تراکم عملیاتی هستند که نیاز به حذف گرما دارند. از این رو سیستم های تبرید برای به دست آوردن محصولات آنها ضروری است. در صنایع شیمیایی و پتروشیمی از واحدهای خنک کننده در مقیاس بزرگ در فرآیندهای خود استفاده می شود. با توجه به دبی زیاد مورد نیاز و موقعیت مکانی صنایع، از آب رودخانه یا آب دریا به عنوان مبرد استفاده می شود.
سیکل های فشرده سازی و سیکل های جذب برای خنک کردن جریان داغ پس از دفع گرما در عملیات های مختلف استفاده می شود. علاوه بر این، از آنجایی که جریان‌های داغ در سایر بخش‌های فرآیند نیز مورد نیاز است، معمولاً از مبدل‌های حرارتی برای گرم کردن این جریان‌ها و به حداکثر رساندن بازده عملیات استفاده می‌شود .

۴. دارویی

صنعت داروسازی مبتنی بر عملیاتی است که در آن رعایت شرایط سخت برای موفقیت هر فرآیند ضروری است. از این گذشته، بسیاری از فرآیندهای تولید مستلزم واکنش‌های بیولوژیکی یا بیوشیمیایی هستند که تنها در شرایط سختی اتفاق می‌افتند که در آن گونه‌های میکروبیولوژیکی ترکیبات شیمیایی را با حداکثر بازده تولید می‌کنند. به همین دلیل بسیار مهم است که شرکت های داروسازی محصولات خود را در اتاق های تمیز ضد عفونی شده توسعه دهند.
یکی از پارامترهای مهم در این صنعت دما است. علاوه بر این، سویه های مورد استفاده برای تولید دارو و دارو در شرایط بسیار کنترل شده، معمولاً در دماهای پایین ذخیره می شوند. به این دلایل، صنعت داروسازی باید بر سیستم‌های تبرید بسیار پیچیده تکیه کند که امکان تنظیم دمای اتاق‌ها و واحدهای ذخیره‌سازی را در دماهای بسیار دقیق فراهم می‌کند. برای داروسازی، اندازه کارخانه‌های خنک‌کننده کوچک‌تر است، زیرا ظرفیت تولید تجهیزات صنعت داروسازی محدود است. به طور معمول، این صنعت از یک کارخانه خنک کننده مرکزی با ایستگاه های ترانسفورماتور و مبرد استفاده می کند که از طریق اتاق های تمیز مختلف کارخانه توزیع می شود. دیگرسیستم‌های تبرید که در این صنعت یافت می‌شوند، کارخانه‌های اکسی کلر، کارخانه‌های مایع‌سازی آمونیاک/کلر/اکسیژن یا خنک‌کننده هوای فشرده هستند.

۵.غذا و نوشیدنی

حفظ زنجیره سرد در صنعت F&B برای حفظ محصولات و جلوگیری از آلودگی میکروبیولوژیکی احتمالی حیاتی است. هر محصول شرایط بهینه خود را برای نگهداری و نگهداری دارد. در فرآیند آماده سازی، دما یکی از مهمترین پارامترها برای اطمینان از ایمنی مواد غذایی است. در محصولاتی مانند ماهی، مرغ، گوشت، لبنیات یا میوه ها، سیستم های سردخانه ای برای نگهداری محصولات در دمای پایین و افزایش دوره مصرف توصیه شده ضروری است. انواع دیگر صنایع F&B  به چندین سیستم تبرید برای تکمیل واکنش های بیولوژیکی و شیمیایی که در طول فرآیند انجام می شود و حفظ شرایط بهینه محصول نیاز دارند.پس از اتمام فرآیند
در صنعت غذا و نوشیدنی می توان از چندین سیستم تبرید استفاده کرد. اگر سیستم خنک کننده در طول پردازش ضروری باشد، معمولی ترین سیستم تبرید استفاده از آب سرد است. مبردهای دیگری وجود دارد که می توان به جای آب از آنها استفاده کرد، اما مهم است که در صورت ریزش از آلودگی شیمیایی جلوگیری شود. بنابراین، آب توصیه شده ترین مبرد برای استفاده در F&B است. با این حال، هنگامی که محصول به پایان رسید و بسته بندی شد، دمای کمتر از ۰ درجه سانتیگراد ضروری است، بنابراین می توان از سیستم های دیگر مانند چرخه های فشرده سازی یا جذب استفاده کرد. این سیستم‌ها علاوه بر آب از مبردهای دیگری با ویژگی‌های بهتر (حرارت نهان یا ظرفیت جذب بالا) استفاده می‌کنند تا دماهای پایین‌تری داشته باشند که محصولات را منجمد می‌کند.

۶.مراکز داده

مراکز داده گروهی از سرورها را ذخیره می کنند که برای پردازش و توزیع داده ها استفاده می شوند. سرورها به طور طبیعی در حین کار گرما تولید می کنند و اگر گرما حذف نشود، دما افزایش می یابد. متأسفانه، این می تواند بر عملکرد سرورها تأثیر منفی بگذارد. برای جلوگیری از این مشکل، معمولاً سیستم های خنک کننده هوای قدرتمندی در این مراکز داده قرار می گیرند و گرمای تولید شده را دفع می کنند و عملیات تعمیر و نگهداری را به حداقل می رسانند. این سیستم های خنک کننده معمولاً مبتنی بر هوا یا مایع هستند، بسته به شرایط بیرونی. علاوه بر این، سیستم‌های خنک‌کننده جدیدبا استفاده از آب دریا به عنوان مبرد، دوست‌دار محیط زیست می‌شوند.

۷. سایر صنایع

صنایع دیگری مانند صنایع دریایی یا متالورژی وجود دارند که برای فعالیت های خود به تبرید یا ایجاد محیطی راحت برای کارگران خود برای توسعه فعالیت های خود متکی هستند. سیستم‌های خنک‌کننده برای این صنایع باید به‌طور کامل طراحی شوند تا از مشکلات کوتاه‌مدت و بلندمدت که می‌تواند منجر به هزینه‌های بسیار بالای نگهداری و بهره‌برداری شود، جلوگیری شود.

سیستم های تبرید: ضروری برای صنایع!

سیستم‌های تبرید و خنک‌کننده برای بسیاری از صنایع برای کارکرد مناسب، از خنک‌کننده منطقه‌ای گرفته تا مراکز داده، اهمیت بالایی دارند. تبرید صنعتی در خنک‌کننده‌های منطقه‌ای، به‌ویژه، می‌تواند مزایای اقتصادی و زیست‌محیطی مهمی برای پروژه‌های املاک مسکونی یا تجاری، هتل‌ها، بیمارستان‌ها، دانشگاه‌ها و ادارات داشته باشد. هر صنعت نیازمندی ها و متغیرهای خاص خود را دارد که در سیستم های خنک کننده و اندازه های متعددی که امروزه در دسترس هستند منعکس شده است.

این مقاله چقدر برای شما مفید بود؟
[کل: ۰ میانگین: ۰]

اشتراک گذاری در

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 − هشت =

خدمات اکستراکول