تونل انجماد و کاربردهای تجاری آن

تونل انجماد و کاربردهای تجاری آن

در سال‌های اخیر، تونل انجماد انتخابی برای کارخانه‌ها و تولیدکنندگان بوده است. با افزایش تقاضا برای محصولاتی که در تمام طول سال در دسترس هستند، تولیدکنندگان بیش از هر زمان دیگری تحت فشار هستند. با این حال، فقط فریز کردن محصولات کافی نیست. تکنولوژی انجماد مورد استفاده باید به اندازه کافی خوب باشد تا کیفیت، طعم و بافت محصول را حفظ کند. اینجاست که فریزرهای تونلی وارد عمل می شوند.

در حالی که فریزرهای فلش معمولاً فریزرهای تخصصی در مقیاس کوچکتر هستند، تونل انجماد هم اندازه و ظرفیت و هم کارایی را به همراه دارند. فریزرهای فلش بر روی انجماد محصولات تمرکز می کنند به گونه ای که حداکثر حفظ طعم، بافت و کیفیت را تضمین می کند. از نظر کیفیت، فلاش فریزرها بی رقیب هستند. با این حال، اکثر فریزرهای فلش قادر به انجماد محصولات در مقیاس صنعتی نیستند. برای پاسخگویی به این تقاضا بود که فریزرهای تونلی توسعه یافتند.

فریزرهای تونلی، فریزرهای فلش تخصصی هستند که قادر به جابجایی مقادیر بسیار زیادی از موجودی در یک زمان هستند. در واقع، اکثر شرکت‌های بزرگ پردازش مواد غذایی در سراسر جهان از فریزرهای تونلی برای حفظ ذخایر خود در تمام طول سال استفاده می‌کنند.

در این مقاله، مزایای داشتن یک فریزر تونلی و همچنین برخی از رایج ترین کاربردهای تجاری تونل انجماد را بررسی خواهیم کرد.

چه چیزی تونل های انجماد را متفاوت می کند؟

وقتی صحبت از فریزرهای تجاری می شود، دقیقاً چه چیزی یک فریزر تونلی را متفاوت می کند؟ فریزر تونلی یک فریزر فلاش تخصصی است که قادر است مقادیر زیادی محصول را در مدت زمان بسیار کوتاه تری منجمد کند. فریزر تونلی معمولاً در صنایع یا شرکت هایی استفاده می شود که می خواهند مقادیر بسیار زیادی از موجودی را به طور منظم منجمد کنند. اینها عمدتاً صنایع یا شرکتهایی هستند که در ساخت یا پردازش و نگهداری غذاهای دریایی، ماهی صدفی، گوشت، غذاهای فرآوری شده و آماده و غیره دخیل هستند.
این چیزی است که یک فریزر تونلی را از فریزر تجاری آسیاب متمایز می کند. یک فریزر تونلی قادر است قدرت انجماد فلاش ممتاز را به تقاضاهای بزرگ تولید و عرضه برساند. لطفاً در مورد تخصص های تونل انجمادما به راحتی مطالعه کنید .

تهیه تونل انجماد:

سرمایه گذاری در فریزر تونل تصمیمی است که نیاز به بررسی دقیق و درک مناسبی از فناوری درگیر در انجماد تونل دارد. در خطوط زیر به برخی از ویژگی‌های فریزر تونل آرتلاک، فریزر فوق‌العاده پایین می‌پردازیم و آن را با مزایای استفاده از فریزر تونلی دنبال می‌کنیم:

  • انجماد ۳۶۰ درجه برای یخ زدن تمام سطوح محتویات یخ زده
  • محتویات یخ زده بافت و طعم اصلی را حفظ می کند
  • بدون تجمع یخ در دریچه ها برای تمیز کردن آسان و استفاده آسان
  • انجماد ۲۴ ساعته
  • سفارشی سازی اندازه مدل فریزر تونلی
  • قابلیت های IQF و BQF.
  • بهره مندی از تولید مستمر با هزینه کم!

فریزرهای تونلی ما قادر به ارائه خنک کننده سریع با سرعت بالا به طیف گسترده ای از محصولات هستند و در عین حال هزینه های الکتریکی بسیار پایین را حفظ می کنند. این باعث می‌شود فریزر تونل بسیار همه‌کاره و در عین حال سازگار با محیط زیست و کارآمد باشد. همچنین یک نوع عمودی از فریزر تونلی به نام فریزر اسپیرال وجود دارد. برای دانستن بیشتر در مورد این تفاوت‌ها، می‌توانید مقاله فریزر تونل در مقابل فریزر مارپیچی ما را مطالعه کنید.

ویژگی های – سیستم انجماد سریع نوع تونل با دمای بسیار پایین ۸۰ ℃ شامل:

دمای فوق العاده پایین! می تواند به ۸۰- درجه سانتیگراد برسد!
مصرف کم انرژی، صرفه جویی در مصرف انرژی
برای تمیز کردن آسان از فولاد ضد زنگ با کیفیت بالا استفاده می کند
مدل ها، طول ها و ویژگی های سفارشی برای کاربران مختلف

افزایش نرخ تولید:

ساختار فریزر تونلی به گونه ای است که قادر به تولید ثابت و با حداقل زمان خرابی است. فریزر تونلی علاوه بر اینکه قادر است مقادیر زیادی از موجودی را مدیریت کند، قادر به تولید ثابت نیز می باشد. در واقع، سری تونل فریزر ما قادر است تا ۱۶ ساعت بدون نیاز به خاموش شدن برای تمیز کردن یا یخ زدایی کار کند. این امر به ویژه در مورد تولید مفید است زیرا کارخانه‌ها و تولیدکنندگان می‌توانند تولید خود را ده برابر افزایش دهند.

علاوه بر همه اینها، فریزرهای تونلی ما همچنین می توانند محصولات پخته شده را که در دمای بالای ۹۰ درجه سانتیگراد (۱۹۴ فارنهایت) هستند، بدون نیاز به سرمایش اولیه منجمد کنند، در نتیجه کندی انجماد را از بین می برند. این به دلیل گردش مداوم هوا در داخل فریزر و عدم دریافت هوای گرم اضافی است. با اطمینان از قابلیت انجماد مداوم هوای داخلی، محصولات هر بار به سرعت و کارآمد منجمد خواهند شد!

موارد استفاده تجاری آنها:

کاربردهای تجاری فریزرهای تونلی بسته به صنعتی که فریزر تونلی در آن مورد استفاده قرار می گیرد، بسیار زیاد و متنوع است.
با این حال، اگر به داده‌های صنعتی جمع‌آوری‌شده از مشتریان خود و همچنین تحلیل جامع بازار نگاهی بیندازیم، می‌توان نتیجه گرفت که بیشترین استفاده از فریزر تونلی در صنایع غذایی و تولیدی دیده می‌شود. صنایعی که در تولید و توزیع ماهی های آب شیرین و آب شور، میوه ها و سبزیجات بسته بندی شده و انواع گوشت ها فعالیت می کنند، از فریزرهای تونلی برای نگهداری موجودی در تمام طول سال استفاده می کنند. فریزرهای تونلی IQF نیز وجود دارند که می توانند خط تولید را به دلیل یخ زدن محصولات تکان دهند تا اطمینان حاصل شود که محصولات جداگانه همیشه از هم جدا هستند و به یکدیگر نمی چسبند. فریزرهای تونلی همچنین برای انجماد محصولاتی مانند غذاهای پخته شده، شیرینی ها، غذاهای فرآوری شده مانند خمیر ماهی و غیره استفاده می شوند.

جدا از این موارد، فریزرهای تونلی همچنین برای پردازش تجهیزات پزشکی که نیاز به نگهداری در دمای معینی دارند و همچنین فرآوری مواد شیمیایی صنعتی که برای رسیدن به آستانه های دمایی خاص مورد نیاز هستند، استفاده می شود.

آیا یک فریزر تونلی ارزش سرمایه گذاری را دارد:

صنعت نگهداری مواد غذایی و تولید و فرآوری به دلیل رقابت بریده بریده و طبیعت دائماً در حال تکامل شناخته شده است. به همین دلیل، رقابت در این بخش به ویژه شرور است. تفاوت تنها چند درصدی می تواند شرکت ها را فرسنگ ها جلوتر از رقبا قرار دهد. فریزر تونل با دمای بسیار پایین این توانایی را دارد که به کسب و کار شما فشار لازم را بدهد تا آن را متمایز کند و از بین رقبا متمایز شود.
اگر به دنبال ابزاری برای اطمینان از انجماد سریع و باکیفیت هستید که توسط بهترین فناوری انجماد ارائه شده است تا از حفظ طعم، بافت و رطوبت محصولات خود اطمینان حاصل کنید، دیگر به دنبال آن نباشید.

این مقاله چقدر برای شما مفید بود؟
[کل: ۰ میانگین: ۰]

اشتراک گذاری در

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده − سه =

خدمات اکستراکول