فریزر اسپیرال چیست؟

فریزر اسپیرال چیست؟

اطلاعات بیشتر درباره این نوع تجاری فریزر

یکی از انواع فریزر که در بین صاحبان مشاغل رو به رشد بسیار محبوب است، فریزر مارپیچ است. اما این بهترین راه حل برای هر شرکتی نیست، بنابراین درک عملکرد آن می تواند به تصمیم گیری در مورد مناسب بودن این فریزر برای نیازهای آنها کمک کند. یکی از ویژگی های فریزر سریال کارایی است که در ادامه به توضیح آن خواهیم پرداخت.

انجماد اسپیرال چیست؟

انجماد اسپیرال روشی برای انجماد است که از یخچال هایی استفاده می کند که قادرند مقدار زیادی از محصولات را در فضایی کاهش یافته خنک کنند و کیفیت را حفظ کنند. همچنین این مزیت این است که محصولات به دلیل طراحی آنها به طور یکنواخت در یخچال نگهداری می شوند.

انجماد مارپیچی به صاحبان مشاغل اجازه می دهد تا رطوبت، طعم و بافت محصولات خاصی مانند بستنی، پیتزای منجمد و غیره را در طول فرآیند انجماد حفظ کنند.

فریزرهای مارپیچ معمولاً از روش های تبرید برودتی یا مکانیکی استفاده می کنند. علاوه بر این، هوای با سرعت بالا به صورت عمودی (پایین جریان) یا افقی (جریان متقاطع) روی محصول پمپ می شود.

یک فریزر مارپیچ

یک فریزر مارپیچ برودتی دارای یک تسمه نقاله است که به صورت مارپیچی به صورت عمودی حرکت می کند. این روش در به حداکثر رساندن استفاده از کرایوژن و صرفه جویی در فضای کف موفق است.

مایع به یک منطقه جداگانه از یک فریزر استاندارد برودتی تزریق می شود. برای پوشاندن کامل محصول غذایی، بخارات سرد به انتهای فریزر می روند. بسته به چندین متغیر مختلف، نیتروژن مایع یا دی اکسید کربن ممکن است انتخاب بهتری برای کاربرد باشد.

انواع دیگر فریزر چیست؟

هنگامی که یک محصول را فریز می کنید، هدف اصلی حفظ و افزایش عمر مفید آن است. برای این کار، روش‌های مختلفی برای منجمد کردن یک محصول غذایی و خنک‌کننده‌های متعدد مورد استفاده در صنعت وجود دارد.

سیستم انجماد مورد استفاده عموماً برودتی یا مکانیکی است. مکانیکی زمانی است که فریزر از یک مبرد استفاده می کند که در سراسر فریزر به گردش در می آید تا دمای هوا را پایین بیاورد یا مایعی از روی غذا عبور کند.

فرآیند انجماد برودتی مستلزم استفاده از محصولات هوا مانند دی اکسید کربن یا نیتروژن مایع است که مستقیماً بر روی محصولات اعمال می شود تا بلافاصله آنها خنک شوند.

سیستم مکانیکی و برودتی برای طرح های مختلف فریزر مانند خنک کننده مارپیچ، فریزر تونلی، غوطه وری، سیستم اسپری و غیره اعمال می شود.

فریزر انفجاری

فریزر بلاست رایج ترین روش برای انجماد مواد غذایی است. غذا به صورت دسته‌ای در سینی‌هایی منجمد می‌شود که کارمندان در تنظیمات کوچک در فریزر قرار می‌دهند. حفظ یکنواخت چیزها چالش برانگیز است زیرا نیاز به رسیدگی مضاعف دارد.

فریزر اسپیرال و تونل خطی

یک سیستم فریزر مارپیچی یا یک فریزر تونلی خطی برای عملیات بزرگ مساعدتر است زیرا می توانید از بیش از یک تسمه نقاله استفاده کنید. این راه‌اندازی به شما امکان می‌دهد تا محصولات بیشتری را به یکباره فریز کنید.

تونل خطی نسبت به سیستم انجماد مارپیچی یک راه اندازی اساسی تر است و همچنین با فضای کف محدودتر است. شما می توانید این مشکل را با قفسه های انباشته برطرف کنید.

شما فقط با مقدار فضایی که در اختیار دارید و میزان انرژی لازم برای راه اندازی این تجهیزات محدود هستید. همچنین می تواند باعث انتقال حرارت بیش از حد ناشی از کار مداوم فن ها شود.

فریزر سه بعدی

یک فریزر سه بعدی غذا را از همه طرف منجمد می کند که به غذا اجازه می دهد شکل و بافت خود را حفظ کند. همچنین نسبت به فریزر سنتی کارآمدتر است زیرا تبادل حرارت در منطقه تبادل حرارتی اتفاق می افتد و نه در سیم پیچ.

فریزر بشقاب
در فریزرهای صفحه ای، مبرد در داخل صفحات گردش می کند. محصولات غذایی بین این بشقاب ها قرار می گیرند که به سرعت آنها را منجمد می کند. اینها عمدتاً برای محصولات غذایی آجری شکل که در بسته بندی فروخته می شوند استفاده می شود.

چگونه یک فریزر مارپیچ را تمیز می کنید؟

فریزرهای مارپیچ دارای یک فرآیند تمیز کردن خودکار هستند که به بخش هایی تقسیم می شوند تا طراحی فریزر را برای تعداد واحدها و مدت زمان بهتر تطبیق دهند.

مشخصات زیر شامل فریزرهای تک درام شش بخش است: دو بخش با نازل های چرخان در بالا قرار گرفته اند و چهار بخش با میله های نازل عمودی کمربند را می پوشانند. فرآیند تمیز کردن سطوح از قبل تمیز شده را با بقایای انتقال یافته آلوده نمی کند.

قبل از شروع فرآیند تمیز کردن خودکار، خاک اضافی را به صورت دستی از فریزر جدا کنید.

فرآیند تمیز کردن خودکار را شروع کنید:

مرحله ۱: برای مدت زمان مشخص شده، یک قسمت را تا پایان آبکشی کنید.

مرحله ۲: یک بخش در یک زمان، محصول فوم را اعمال کنید.

مرحله ۳: طبق دستورالعمل تامین کننده مواد شیمیایی، اجازه دهید فوم در تماس بماند.

مرحله ۴: هر بخش باید یکی یکی شسته شود.

اپراتور باید قبل از استفاده از مواد ضدعفونی کننده یا ضدعفونی کننده، سطوح را برای اطمینان از تمیز بودن کامل آنها رعایت کند. در صورت امکان از کیت های سریع استفاده کنید.

مرحله ۵: با ضدعفونی و ضد عفونی کردن سطوح برای کاهش میکروارگانیسم‌ها، اطمینان حاصل کنید که تمام سطوح از نظر باکتری‌شناسی تمیز هستند. اگر ابتدا سطح تمیز نباشد، این مرحله بی اثر خواهد بود.

مرحله ۶: بر اساس دستورالعمل های تامین کننده مواد شیمیایی زمان مناسب را در نظر بگیرید.

مرحله ۷: برای آخرین بار آبکشی کنید.

مرحله ۸: اجازه دهید فریزر در هوا خشک شود.

این مقاله چقدر برای شما مفید بود؟
[کل: ۰ میانگین: ۰]

اشتراک گذاری در

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × یک =

خدمات اکستراکول