مشکلات رایج سیستم های تهویه مطبوع را بشناسید

مشکلات رایج سیستم های تهویه مطبوع را بشناسید.

کولر گازی انواع مختلفی دارد، بنابراین مشکلات آنها متفاوت است. این مشکلات ممکن است در اکثر سیستم های تهویه مطبوع همپوشانی نداشته باشند، بنابراین سعی کنید روی سیستم اصلی تمرکز کنید.

مشکل رایج برای سیستم های فن: جریان هوا

فن ها در سیستم های تهویه مطبوع نصب می شوند تا هوا را بارگیری کنند و بر اساس مقدار معینی از مقاومت هوا کار خود را انجام دهند. اگر این مقدار افزایش یابد یا بار هوا کمتر از حد تعیین شده باشد، فن فرسوده می شود. یکی از سیستم هایی که با فن کار می کند فن کویل است. بنابراین با تغییر حجم هوای ورودی به فن کویل، این سیستم در سرمایش و گرمایش دچار مشکل می شود.

مطالی پیشنهادی: طراحی و ساخت چیلر متناسب با بودجه

سرویس سیستم تهویه مطبوع

نشت آب در فن کویل

تجمع قطرات آب در فن کویل یک مشکل رایج است و برای جلوگیری از آسیب رساندن این رطوبت به ساختمان، سلامت انسان و البته عملکرد سیستم باید این آب از طریق لوله و سینی به بیرون هدایت شود. عدم توجه به این اتفاق اجتناب ناپذیر سلامت موارد مذکور را تهدید می کند.

این لوله ممکن است مسدود شود و مشکل نشت آب باشد. اما علاوه بر نشتی آب در فن کویل، این نشتی می تواند به دو دلیل دیگر نیز رخ دهد: مسدود شدن اتصال لوله به ورودی یا یخ زدن کویل.

مشکل انجماد سیم پیچ

این مشکل به دلیل اختلاف دمای بسیار زیاد بین عملکرد سیستم و هوای بیرون رخ می دهد.

مشکل خنک نشدن هوا با وجود روشن بودن سیستم تهویه مطبوع

اگر سیستم روشن است و ترموستات کار می کند اما هوا خنک نمی شود، مشکل از کندانسور سیستم است. در این حالت کندانسور باید مسدود یا کثیف باشد و نیاز به سرویس داشته باشد.

تعمیر سیستم تهویه مطبوع

عملکرد ناکافی سیستم تهویه مطبوع برای فضا

ممکن است جدیدترین و گران ترین سیستم تهویه مطبوع خریداری شده باشد اما پاسخگوی نیاز خریدار نباشد. همه کولرها برای هر نیاز و فضایی مناسب نیستند. ابعاد اتاق، مساحت جغرافیایی، ارتفاع، تعداد افراد حاضر در سایت، میزان تردد و تعداد و ابعاد در و پنجره ها معیارهایی هستند که هنگام خرید سیستم برای رفع نیازهای سیستم باید لحاظ شوند.

مشکل آلودگی صوتی توسط کمپرسورهای چیلر کمپرسوری

این مشکل در چیلرهای تراکمی رایج است و به دلایل مختلفی ممکن است رخ دهد. به عنوان مثال، خراب شدن روغن کمپرسور، حل شدن روغن در مبرد، خرابی یاتاقان یا شارژ بیش از حد گاز مبرد.

از دیگر مشکلات رایج سیستم های تهویه مطبوع می توان به مشکلات عدم سرویس دهی مداوم اشاره کرد. به عنوان مثال، آب مصرفی در چیلرها باید تصفیه شود، چیلر باید سالیانه سرویس، اسید شویی و تمیز شود و سایر کولرها به متخصص نیاز دارند تا سالانه یا هر ۶ ماه یکبار آنها را سرویس کند. البته در برخی از کولرهای خانگی این کار توسط خود ساکنین قابل انجام است.

در صورت هر گونه سوال و نیاز به راهنمایی با مشاورین اکستراکول تماس بگیرید: ۰۹۱۲۲۰۱۰۰۱۸ / ۰۲۱۲۶۶۵۴۵۲۸

این مقاله چقدر برای شما مفید بود؟
[کل: ۰ میانگین: ۰]

اشتراک گذاری در

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × سه =

خدمات اکستراکول