نکات ایمنی استفاده از مبرد

نکات ایمنی استفاده از مبرد

منظر تنظیم کننده مبرد

نگرانی های زیست محیطی در مورد تخریب لایه ازن و گرم شدن کره زمین در طول زمان منجر به توسعه قوانین جهانی و منطقه ای در حال تحول شده است که پیامدهای قابل توجهی برای مبردها در همه کاربردها داشته است. کسانی که تجهیزات تهویه مطبوع و تبرید تجهیزات را طراحی، خریداری، نصب و سرویس می کنند، باید قوانین، کدها و استانداردهای فعلی کشور خود را برای کمک به انتخاب مبرد برای هر استفاده مورد نظر، رصد کنند.

بسیاری از چشم انداز نظارتی امروزی برای مبردها ریشه در پروتکل مونترال در مورد موادی که لایه ازن را تخریب می کنند¹ (معروف به پروتکل مونترال) است. پروتکل مونترال که در سال ۱۹۸۷ نهایی شد، یک معاهده بین‌المللی است که برای محافظت از لایه ازن استراتوسفر با حذف تدریجی تولید مواد تخریب‌کننده لایه ازن طراحی شده است. این پروتکل حذف تدریجی کلروفلوئوروکربن ها (CFC) و هیدروکلرو فلوئوروکربن ها (HCFC) را الزامی می کند.

بر اساس این معاهده، CFC ها در سطح جهانی حذف شده اند. در نهایت، هدف این معاهده کاهش استفاده از HCFC به میزان ۹۹.۵ درصد کمتر از سطح پایه ۱۹۸۷ تا سال ۲۰۲۰، با حذف کامل HCFC تا سال ۲۰۳۰ است . کاهش برنامه برای هیدروفلوئوروکربن ها (HFCs).

جدول زمانی و پیاده سازی فاز HCFC

هنگامی که تولید مبرد HCFC بر اساس الزامات نظارتی متوقف شود، محصول بازیابی شده و موجودی‌های موجود ممکن است امکان ادامه استفاده در بازار پس از مدتی را فراهم کند. مهم است که با مقررات محلی کشورتان برای برنامه‌ریزی‌های حذف تدریجی و قوانین حاکم بر استفاده مداوم، فروش و جابجایی مبردهای HCFC مشورت کنید، زیرا این موضوع در کشور متفاوت است.

Chemours مجموعه کاملی از مبردهای Freon مبتنی بر HFCهایی را ارائه می دهد که تخریب کننده ازن نیستند.

تمرکز گسترده بر روی گازهای گلخانه ای

جدول زمانی برای اجرای اصلاحیه کیگالی برای حذف تدریجی استفاده از HFC ها در کشورهای مختلف متفاوت است. چندین کشور قبلاً اصلاحیه کیگالی را تصویب کرده‌اند و کشورهای دیگر به این کار ادامه می‌دهند. استرالیا، ژاپن، مکزیک و بسیاری از کشورهای اروپایی، آسیا و اقیانوسیه و آمریکای لاتین اصلاحیه ۳ را تصویب کرده و به اهداف آن متعهد هستند. از ژوئن ۲۰۱۹، ایالات متحده، چین، روسیه و هند هنوز این اصلاحیه را تصویب نکرده بودند. برای رسیدگی به این مقررات طولانی‌مدت، Chemours نسل جدیدی از مبردهای Opteon™ مبتنی بر هیدروفلورولفین (HFO) با GWP کم تولید کرد.

مقررات اتحادیه اروپا برای گاز فریون

مقررات اتحادیه اروپا برای گاز فریون

مقررات اتحادیه اروپا برای گاز فریون

این مقررات اتحادیه اروپا برای گازهای اف ۴ (EU 517/2014) با هدف کاهش انتشار گازهای گلخانه ای فلوئوردار (گازهای F) در یک جدول زمانی تسریع شده در مقایسه با آنچه در اصلاحیه کیگالی آمده است. این مقررات شامل یک رویکرد چند وجهی برای حصول اطمینان از کاهش کلی در انتشارات توسط:

اجرای یک سیستم سهمیه بندی برای مدیریت HFC ها در بازار اتحادیه اروپا از سال ۲۰۱۵ به بعد، به تدریج تا سال ۲۰۳۰ به یک پنجم سطوح ۲۰۱۵ کاهش می یابد.
ممنوعیت استفاده از برخی گازهای F-GWP بالا در کاربردهای خاص که جایگزین‌های کمتری برای اثرات زیست محیطی موجود است.
کاهش انتشار گازهای F از تجهیزات موجود با نیاز به اقدامات خدماتی بهبود یافته مانند بررسی نشت و بازیابی گاز در پایان عمر تجهیزات.

این مقاله چقدر برای شما مفید بود؟
[کل: ۰ میانگین: ۰]

اشتراک گذاری در

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

7 − 2 =

خدمات اکستراکول