چه عواملی بر فرآیند اندازه گیری چیلر تأثیر می گذارد؟

چه عواملی بر فرآیند اندازه گیری چیلر تأثیر می گذارد؟

هیچ پاسخ مطلقی برای این سوال وجود ندارد. هیچ ماده مبردی ۱۰۰% با الزامات تمام نیروگاه های خنک کننده مطابقت ندارد . یک مبرد ایده آل باید همه آن را از نظر سازگاری مواد، پایداری شیمیایی، عملکرد، غیر سمی بودن، غیر قابل اشتعال بودن، نقطه جوش در میان سایر معیارها داشته باشد. آرانر می تواند گیاه شما را به شایستگی تجزیه و تحلیل کند و یک مبرد مناسب را پیشنهاد کند. به عنوان مهندسان تبرید صنعتی، طرح‌ها، تولیدات و تاسیسات ما برای محبوب‌ترین مبردها مناسب هستند. برخی از مبردهای احتمالی برای یک کارخانه تبرید صنعتی در زیر مورد بحث قرار گرفته است.

HFC R134a

این مبرد دارای پایداری حرارتی کامل، حداقل سمیت، عدم خورندگی و غیر قابل احتراق است. اگرچه در سیستم های تهویه مطبوع خودرو رایج تر است ، اما ممکن است از این مبرد در سیستم های تبرید تجاری، به ویژه در چیلرهای بزرگتر نیز استفاده شود. به عنوان مثال، این مبرد مورد استفاده در پروژه آرامکو در عربستان سعودی بود. کشف اخیر در نقاط مختلف جهان مبنی بر اینکه این ماده شیمیایی باعث گرم شدن کره زمین می شود، استفاده از آن را با مشکل مواجه کرده است.

مطالب پیشنهادی: خرید انواع گاز فریون

آمونیاک (R717)

آمونیاک، عضوی از مواد شیمیایی به اصطلاح بدون هالوژن، شاید رایج ترین مبرد در کارخانه های خنک کننده صنعتی و در میان قدیمی ترین آنها باشد. جذب حرارت آن در هر حجم بی رقیب است. این به تنهایی امکان استفاده از آن را در اجزای کوچکتر فراهم می کند. بدون نیاز به گیاهان خنک کننده بزرگ. از دیگر ویژگی های جذاب می توان به نقطه بحرانی بالا، ضریب عملکرد بالا و وزن مولکولی پایین اشاره کرد. مانند سایر مبردها، آمونیاک نیز جنبه نامطلوب خود را دارد. مثلاً اثرات مضری روی پوست، چشم و گلو دارد.

CO 2 R744

CO 2 به دلیل حداقل تأثیر زیست محیطی آن امتیاز بالایی کسب می کند . مبرد همچنین غیر قابل اشتعال و غیر سمی است. با این حال، با وجود این ویژگی های خوشایند، مبرد نیاز به رسیدگی دقیق دارد.

اول اینکه ماده شیمیایی سنگین تر است به این معنی که در صورت نشت، اکسیژن را از اتاق خارج می کند. ترکیب آن با بی بو بودن آن یک سناریوی بسیار خطرناک را تشکیل می دهد. چه چیزی استفاده از CO 2 را در یک کارخانه تبرید صنعتی چنین چالشی می کند؟ این عمدتا حول کارایی، اندازه و هزینه سیستم می چرخد. فشار حدود ۴۰۰۰ psi هزینه و چالش فنی زیادی را برای مبدل های حرارتی و کمپرسورها ایجاد می کند. برای مدیریت مطمئن CO 2 خود در تماس با ARANER تردید نکنیدسیستم تبرید.

آب

آب برای چندین دهه به عنوان یک مبرد مورد استفاده قرار گرفته است و هرگز از تأثیرگذاری آن دست نمی کشد. این ماده جدا از اینکه به راحتی در دسترس است، دارای خواص شیمیایی و ترمودینامیکی بی عیب و نقصی است . نمی توان آن را به عنوان یک مبرد در نظر گرفت، اما در کارخانه های خنک کننده سرد می شود و به مدار وارد می شود تا دماهای کمتری داشته باشد. اگرچه چندین چالش فنی را ارائه می دهد.

اینها شامل نسبت فشار بالا و دمای خروجی در کمپرسور است. همچنین توجه داشته باشید که تنها زمانی می توان از آب به عنوان مبرد استفاده کرد که دمای محیط بالاتر از ۱۰۰ درجه سانتیگراد باشد. خوشبختانه، آرانر راه حل های مهندسی ارائه می دهد که آب را به یک مبرد مناسب برای کارخانه های تبرید صنعتی مدرن تبدیل می کند.

HCFC-Hydrochlorofluorocarbons

این ترکیبات به دلیل GWP بالایشان به تدریج در حال حذف شدن هستند. برخی از مکان ها قبلاً استفاده از این مبرد را در تجهیزات جدید ممنوع کرده اند. اگر به دنبال بازیابی، نگهداری یا تعویض تجهیزات تبرید HCFC خود هستید ، پرسنل مجرب آرانر می توانند به شما کمک کنند. به طور خاص، آنها به شما کمک می کنند تا مبرد خطرناک را با راهنمایی متخصص مدیریت کنید و گزینه های بهتری را برای شما پیشنهاد می کنند. چند نمونه از مبردهای خاص در این گروه عبارتند از R2، R22، R123 و R124. سایر موارد عبارتند از R133 و R151.

هیدروکربن ها (HCs)

HC ها معمولاً به صورت R600a (ایزوبوتن) یا R290 (پروپان) در دسترس هستند. این مواد شیمیایی را در سیستم های تبرید خانگی، سیستم های تبرید تجاری و سیستم های تهویه مطبوع خواهید یافت. اشتعال پذیری این مواد مستلزم تأسیسات ایمنی خاصی است، اما برخی از گیاهان مایلند اقدامات احتیاطی بیشتری را انجام دهند. پروپان دارای ODP صفر است که آن را برای سرمایش صنعتی مناسب می کند.

به عنوان یک مبرد طبیعی، این ماده شیمیایی نیز هیچ تاثیری بر گرمایش جهانی ندارد. اگرچه مقررات ممکن است از کشوری به کشور دیگر متفاوت باشد، به نظر می رسد برخی نکات در مورد استفاده و استفاده از HCs برای کارخانه های تبرید صنعتی در سراسر جهان بازتاب دارند:

  • دور از آتش و جرقه نگهداری شود
  • پپاز جوشکاری در منطقه خودداری کنید
  • از کنترل های الکترونیکی ضد انفجار استفاده کنید
  • فقط می توان از جوشکاری اولتراسونیک استفاده کرد

در نتیجه

اکستراکول به مشتریان خود توصیه می کند که انتخاب مبرد خود را بر اساس چهار عامل ایمنی، تأثیر زیست محیطی، بهره وری انرژی و مقرون به صرفه بودن قرار دهند.

بهره وری انرژی یک کارخانه تبرید صنعتی را نمی توان نادیده گرفت زیرا مستقیماً بر سودآوری تأثیر می گذارد. ما بسیار مشتاق توانایی مبرد برای افزایش بهره وری انرژی در یک تأسیسات هستیم. به دلیل ترس از تخریب محیط زیست، آینده برای مبردهای طبیعی مانند دی اکسید کربن، آمونیاک و هیدروکربن ها روشن به نظر می رسد. با این حال، این واقعیت باقی می ماند که هر مبرد مزایا و معایب خود را دارد.

ارزش دارد که اکستراکول وضعیت شما را ارزیابی کند و مناسب ترین راه حل را پیشنهاد دهد. هزینه نصب مبرد چقدر است؟چقدر بر هزینه نگهداری و بهره برداری کلی تأثیر می گذارد؟ اینها تنها بخشی از سؤالاتی است که اکستراکول هنگام تعیین یک مبرد مقرون به صرفه در نظر می گیرد.

در صورت هر گونه سوال و نیاز به راهنمایی با مشاورین اکستراکول تماس بگیرید: ۰۹۱۲۲۰۱۰۰۱۸ / ۰۲۱۲۶۶۵۴۵۲۸

این مقاله چقدر برای شما مفید بود؟
[کل: ۰ میانگین: ۰]

اشتراک گذاری در

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 + شش =

خدمات اکستراکول