کمپرسور صنعتی

کمپرسور بیتزر

کمپرسور بیتزر

کمپرسور بوک

کمپرسور بوک

کمپرسور دانفوس

جهت دریافت مشاوره تخصصی و رایگان می‌توانید با شماره‌ی زیر با تماس بگیرید. 

کمپرسور 

۱-کمپرسورهای تهویه مطبوع

۲-کمپرسورهای برودتی

کمپرسورهای تهویه مطبوع یا با اصطلاح ایر کاندیشن برندهای دانفوس، بیتزر، کوپلند و بوک با دارا بودن بالاترین بازده ای و پایداری، قابل استفاده در چیلر های صنعتی، چیلر های خانگی، روفتاب پکیج ها با مبردهای R410 ، R407 ، R134 ، R22 میباشند.

کمپرسورهای برودتی در رنج وسیعی از کاربردهای صنعتی و تجاری مانند سردخانه ها، یخ ساز ها، ایس بانکها و غیره قابل استفاده با کلیه مبرد های سازگار با GWP ( کاهش گازهای گلخانه ای) مانند R404 میباشند.

کمپرسورهای دانفوس

کمپرسور های تهویه مطبوع دانفوس با قیمت مناسب و طول عمر بالا دارای بازده ای بالا و قابل استفاده با مبرد های سازگار با محیط زیست در صنایع تجاری،نیمه تجاری و سیستم های گرمایش و سرمایش مانند روفتاب پکیج، چیلر و غیره میباشند که به چهار نوع اسکرال، پیستونی، اینورتر اسکرال و توربوکور ( اویل فیری) تولید میشود.

دانفوس با فراهم کردن بازده بالا،پایداری و طول عمر بالا در کمپرسور های برودتی خود کاربرد گسترده ای در سردخانه ها، ایس بانک، یخ سازها، یخچال و فریزر های تجاری و خط تولید های مواد غذایی و غیره را فراهم کرده است.همچنین با اضافه کردن قابلیت تنظیم دور کمپرسور (اینورتر) برای افزایش بازده و دقت بیشتر دمای مورد نیاز این کمپرسورها را منحصر به فرد کرده است.کمپرسور دانفوس مناسب برای کار با مبرد های سازگار با محیط زیست ماندد

 R404 ،R507 ، R134 میباشد.

محدوده های رفت و برگشتی ۱ سیلندر MTZ/NTZ و اسکرول MLZ/LLZ اکنون در نسخه چند مبردی عرضه می شوند و مبردهای A1 و A2L را در یک کمپرسور ارائه می دهند.

محدوده های ما برای کار با مبردهای GWP کم و فوق العاده کم مانند:

 • مبردهای کلاس A1: R448A, R449A, R513A, R452A—و HFCهای سنتی مانند R134a, R404A/R507, R407A/C/F, R22
 • مبردهای کلاس A2L: R454C، R455A، R1234yf – آخرین مبرد فقط برای محدوده‌های تجاری/کسری سبک ما
 • مبردهای طبیعی: R290، R600a – برای محدوده های تجاری سبک / کسری ما
مدل
توان
MTZ18-5VM
۱.۵
MTZ18-4VM
۱.۵
MTZ22-5VM
۱.۸
MTZ22-4VM
۱.۸
MTZ28-5VM
۲.۳
MTZ28-4VM
۲.۳
MTZ32-5VM
۲.۶
MTZ32-4VM
۲.۶
MTZ36-5VM
۳
MTZ36-4VM
۳
MTZ40-4VM
۳.۳
MTZ50-4VM
۴.۱
MTZ56-4VM
۴.۶
MTZ64-4VM
۵
MTZ72-4VM
۶
MTZ80-4VM
۶.۶
MTZ100-4VM
۸.۳
MTZ125-4VM
۱۰
MTZ144-4VM
۱۲
MTZ160-4VM
۱۳
مدل کمپرسور
توان اسمی (اسب بخار)
MT18-4VM
۱.۵
MT22-5VM
۱.۸
MT22-4VM
۱.۸
MT28-5VM
۲.۳
MT28-4VM
۲.۳
MT32-5VM
۲.۶
MT32-4VM
۲.۶
MT36-5VM
۳
MT36-4VM
۳
MT40-4VM
۳.۳
MT50-4VM
۴.۱
MT56-4VM
۴.۶
MT64-4VM
۵.۳
MT72-4VM
۶
MT80-4VM
۶.۶
MT81-4VM
۶.۷
MT100-4VM
۸.۳
MT125-4VM
۱۰.۴
MT144-4VM
۱۲
MT160-4VM
۱۳.۳

کمپرسور رفت و برگشتی

یک کمپرسور رفت و برگشتی دارای پیستونی است که به سمت پایین حرکت می کند و در نتیجه با ایجاد خلاء فشار را در سیلندر آن کاهش می دهد. این اختلاف فشار باعث می‌شود که دریچه‌های محفظه مکش باز شوند و گاز یا هوا وارد شوند. وقتی سیلندر بالا می‌رود، فشار را افزایش می‌دهد و در نتیجه گاز یا هوا را از طریق یک محفظه تخلیه به بیرون از سیلندر می‌کشد. کمپرسورهای رفت و برگشتی در صنایع مختلف و برای مصارف مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. کاربردهای اصلی کمپرسورهای پیستونی به شرح زیر است:

 • فرآوری و تحویل گاز طبیعی
 • کارخانه های شیمیایی
 • پالایشگاه های نفت
 • تکنولوژی تبرید
  همانطور که قبلا گفته شد، کمپرسورهای رفت و برگشتی تقریباً در هر محیط کاری از جمله غواصی، جراحی های دندانپزشکی، کارگاه های خودروسازی و کشاورزی یافت می شوند. ابزارهای پنوماتیک (با نیروی هوا) مانند مته ها و آسیاب های زاویه ای، در صنعت مهم هستند زیرا به طور کلی سبک تر و ایمن تر از ابزارهای دارای موتور الکتریکی هستند که اهمیت کمپرسورهای رفت و برگشتی را بیشتر نشان می دهد.

مزایای کمپرسور هوای رفت و برگشتی

برخی از مزایای حیاتی کمپرسور هوای رفت و برگشتی عبارتند از:

فشار و قدرت بالا: کمپرسورهای رفت و برگشتی می توانند فشار و انرژی بالا را خارج کنند، حتی اگر فشرده باشند.
هزینه نگهداری کم: این کمپرسورها قطعات متحرک کمتری نسبت به سایرین دارند که منجر به سایش و پارگی کمتر و تعویض قطعه می شود.
راندمان بهبود یافته: کمپرسورهای رفت و برگشتی را می توان به صورت متناوب استفاده کرد و نیازی به کار مداوم ندارند. آنها قدرت بالایی را در سطوح انرژی پایین تولید می کنند و می توانند به کاهش خروجی شما کمک کنند. زمانی که به طور مکرر روشن و خاموش می شوند بهترین استفاده را دارند.
عمر طولانی تر محصول: از آنجایی که این کمپرسورها به طور مکرر کار نمی کنند، کمتر نیاز به تعمیر دارند. می توانید زمان بیشتری را از کمپرسور خود دریافت کنید.
طراحی جمع و جور: این کمپرسورها نسبت به سبک های دیگر کوچکتر هستند و حمل و نقل و قرار دادن آنها در نزدیکی محل کار را آسان می کند. اگر در نفت و گاز کار می کنید، یک کمپرسور قابل حمل می تواند در چندین سایت کمک کند.
کمپرسور کوئینسی چندین کمپرسور هوای رفت و برگشتی مختلف را برای هر صنعتی حمل می کند. فهرست موجودی کمپرسورهای هوای ما را مرور کنید تا بفهمید کدام یک برای شما بهترین است.

نحوه عملکرد کمپرسورهای هوای رفت و برگشتی

کمپرسورها با متراکم کردن هوای فضایی را کاهش می دهند. کمپرسور رفت و برگشتی یک کمپرسور هوا با جابجایی مثبت است که از پیستون و سیلندرهای میل لنگ استفاده می کند. کمپرسورهای هوای پیستونی ما از فرآیند تک مرحله ای یا دو مرحله ای برای فشرده سازی هوا استفاده می کنند.

فشرده سازی هوا باعث کاهش حجم آن و افزایش چگالی آن بدون تغییر آن به مایع می شود. در اینجا نحوه عملکرد کمپرسور هوای رفت و برگشتی آمده است:

 • گاز از طریق شیر ورودی وارد سیلندر می شود.
 • پیستون از دریچه ورودی جدا می شود و اجازه می دهد گاز به داخل سیلندرها عبور کند.
 • میل لنگ پیستون را نیرو می دهد که گاز را در یک حرکت فشاری حدود ۱۲۰ پوند بر اینچ مربع (psi) فشرده می کند.
 • در کمپرسورهای دو مرحله ای، هوا برای دور دیگری از فشرده سازی به سیلندر دوم می رود. پیستون دوم گاز را با نرخ فشار ۱۷۵ psi فشرده می کند.
 • پس از تکمیل، هوای فشرده برای استفاده به مخزن ذخیره ارسال می شود.
 • کمپرسورهای هوای رفت و برگشتی گزینه های فشرده ای هستند که کارگران می توانند برای پردازش و تحویل گاز طبیعی و پالایش نفت استفاده کنند. این کمپرسورهای هوا در صنایع مختلف کار می کنند تا فشرده سازی قدرتمندی را به شما ارائه دهند.

مکانیسم دقیق عمل

به بیان دیگر گاز فرآیند به داخل سیلندر کشیده می شود، فشرده می شود، محصور می شود و سپس توسط دریچه های مکانیکی آزاد می شود که معمولاً با اختلاف فشار به طور خودکار عمل می کنند. بسته به طراحی سیستم، سیلندرها ممکن است یک یا چند دریچه مکش و تخلیه داشته باشند.

میل لنگ دارای وزنه های تعادلی است تا نیروهای دینامیکی ایجاد شده توسط حرکت پیستون های سنگین را متعادل کند.

گازهای مکش عموماً از صافی‌ها و جداکننده‌های مکنده عبور می‌کنند تا ذرات، رطوبت و سیال فرآیند فاز مایع که می‌تواند باعث آسیب شدید به دریچه‌های کمپرسور و سایر اجزای حیاتی شود و حتی یکپارچگی سیلندر را به خطر بیندازد، از بین می‌رود.

به طور معمول، کمپرسورهای رفت و برگشتی دستگاه های نسبتاً کم سرعتی هستند و مستقیماً یا با تسمه توسط یک موتور الکتریکی، با یا بدون کنترل کننده درایو سرعت متغیر، هدایت می شوند.

اغلب موتور به گونه ای ساخته می شود که یکپارچه با کمپرسور باشد و شفت موتور و میل لنگ کمپرسور یک تکه هستند و نیاز به کوپلینگ را از بین می برند. کاهنده های سرعت نوع گیربکس در تاسیسات مختلف استفاده می شود.

گاهی اوقات، اگرچه کمتر رایج است، آنها توسط توربین های بخار یا سایر منابع نیرو مانند گاز طبیعی یا موتورهای دیزل هدایت می شوند. طراحی کلی سیستم و نوع درایور انتخاب شده بر روانکاری این سیستم های جانبی تاثیر می گذارد.

پیشنهاد اکستراکول

این مقاله چقدر برای شما مفید بود؟
[کل: ۰ میانگین: ۰]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × چهار =