کندانسور

کندانسور

کندانسور آبی

کندانسور هوایی

کندانسور تبخیری

در هر سیستمی با انتقال حرارت مانند یخچال، چیلرهای تجهیزات تهویه مطبوع خانگی، پمپ های حرارتی و هواکش، بخش های زیادی برای انتقال گرما از کل سیستم همکاری می کنند: اما در بین این قسمت ها، یکی از آنها اساساً به عنوان ردکننده حرارت شناخته می شود و کندانسور نامیده می شود. در این مقاله قصد داریم به سوالاتی مانند “کندانسور چیست؟”، “کندانسور از چه قطعاتی تشکیل شده است؟”، “چگونه کار می کند؟”، “کجا استفاده می شود؟”، “چند نوع است؟” پاسخ دهیم. دارد؟» و «کارکردهای اصلی آن چیست؟». اکستراکول تمام این اصول اولیه و اطلاعات ضروری را برای ارائه به شما جمع آوری کرده است. ما را در تک تک بخش های این مقاله دنبال کنید تا بیشتر و بیشتر در مورد کندانسور بدانید.

کندانسور چیست؟

کندانسور، وسیله ای برای تبدیل گاز یا بخار به مایع است. کندانسورها در نیروگاه‌ها برای متراکم کردن بخار خروجی از توربین‌ها و در کارخانه‌های تبرید برای متراکم کردن بخارات مبرد مانند آمونیاک و هیدروکربن‌های فلوئوردار استفاده می‌شوند. صنایع نفت و شیمیایی از کندانسورها برای تراکم هیدروکربن ها و سایر بخارات شیمیایی استفاده می کنند. در عملیات تقطیر، دستگاهی که در آن بخار به حالت مایع تبدیل می شود، کندانسور نامیده می شود.

همه کندانسورها با حذف گرما از گاز یا بخار کار می کنند. هنگامی که گرمای کافی از بین برود، مایع شدن رخ می دهد. برای برخی از کاربردها، تنها چیزی که لازم است عبور دادن گاز از یک لوله بلند (معمولاً در یک سیم پیچ یا شکل فشرده دیگر) است تا گرما به هوای اطراف خارج شود. یک فلز رسانای گرما، مانند مس، معمولا برای انتقال بخار استفاده می شود. راندمان کندانسور اغلب با اتصال پره ها (یعنی صفحات صاف فلز رسانا) به لوله برای تسریع حذف گرما افزایش می یابد. معمولاً چنین کندانسورهایی از فن هایی استفاده می کنند تا هوا را از طریق پره ها عبور دهند و گرما را دور کنند. در بسیاری از موارد، کندانسورهای بزرگ برای کاربردهای صنعتی از آب یا مایع دیگری به جای هوا برای دستیابی به حذف گرما استفاده می کنند.

کندانسور

کندانسور (یا کندانسور AC) بخش بیرونی یک تهویه مطبوع یا پمپ حرارتی است که بسته به زمان سال گرما را آزاد یا جمع‌آوری می‌کند.

هر دو کندانسور اسپلیت تهویه مطبوع و پمپ حرارتی از قطعات اصلی یکسانی ساخته شده اند. کابینت کندانسور شامل کویل کندانسور، کمپرسور، فن و کنترل های مختلف می باشد. سیم پیچ کندانسور می تواند از لوله مسی با پره های آلومینیومی یا لوله های تمام آلومینیومی ساخته شود تا گرما به سرعت منتقل شود.

فن کندانسور یک جزء حیاتی است و هوا را در سراسر کویل به گردش در می آورد تا انتقال حرارت را تسهیل کند. کمپرسور قلب سیستم است زیرا مبرد را فشرده می کند و آن را به شکل گاز داغ به یک سیم پیچ پمپ می کند.

در دستگاه های تهویه مطبوع، مبرد در کندانسور به صورت مایع گرم سرد می شود و از طریق لوله ای به کویل اواپراتور می گذرد و در آنجا منبسط شده و خنک می شود. در پمپ های حرارتی، گاز داغ مستقیماً به سیم پیچ اواپراتور پمپ می شود تا گرما را تامین کند.

عملکرد کندانسور

کندانسور به عنوان یک مبدل حرارتی برای سیستم تهویه مطبوع عمل می کند. کندانسور در جلوی خودرو قرار می گیرد و معمولاً به مبدل های حرارتی دیگر در محفظه موتور مانند رادیاتور خنک کننده موتور یا اینترکولر متصل می شود. نقش کندانسور اطمینان از تغییر حالت مبرد از حالت گازی به مایع است. تغییر حالت، فرآیند تراکم نامیده می شود که در آن گرمای مبرد استخراج شده و با هوای محیط مبادله می شود.

همانطور که قبلاً اشاره کردیم، کندانسورها از نظر طراحی متفاوت هستند، اما نحوه عملکرد آنها در هر نوع تقریباً یکسان است. برای اطمینان از اینکه ما در یک صفحه هستیم، بیایید یک کندانسور هوا خنک یخچال را به عنوان مثال در نظر بگیریم. سه عملکرد کلیدی وجود دارد که هر کندانسور در حال اجرا انجام می دهد:

فاز اول گرمای زدایی است. برای درک اینکه گرمای زدایی چیست، باید با مفهوم دمای اشباع آشنا شوید. دمای اشباع نقطه ای است که در آن حالت مبرد شروع به تغییر می کند. با رسیدن به آن نقطه، بخار به حالت مایع تبدیل می شود.

بنابراین، بخار خارج شده از کمپرسور در حالت فوق گرم از فرآیند تبخیر قرار دارد. پس از آن بخار به کندانسور جریان می یابد و باید دمای خود را از دست بدهد. این مرحله از دست دادن دما و رسیدن به سطح اشباع، گرمای زدایی نامیده می شود. در فاز desuperheating 50% بخار و ۵۰% مایع داریم. همانطور که جلوتر می رود، به بزرگترین حالت می رسیم که به آن حالت تغییر یا تراکم می گویند که در آن فقط ۱۰٪ بخار و ۹۰٪ مایع داریم. در نهایت، تمام بخار به ۱۰۰% مایع تبدیل می‌شود و در این مرحله، چون مبرد همچنان در حال تخلخل است و احتمال تبدیل آن به گاز وجود دارد، خنک‌سازی فراتر از درجه اشباع ادامه می‌یابد. این باید انجام شود تا مطمئن شوید که مبرد به شکل مایع باقی می ماند. به این مرحله ساب جمع آوری می گویند.

کندانسور واقعا چیست و کجا استفاده می شود؟

سوال اصلی این است که کندانسور چیست؟ مطمئناً کویل های پیچشی و مارپیچ در پشت یخچال خانه خود دیده اید. این سیم پیچ ها قسمت اصلی یک کندانسور هستند. تمام کاری که این کویل ها انجام می دهند این است که به کل سیستم کمک می کنند تا گرمای خود را از دست بدهد تا به طور موثر کار کند. کندانسورها در طراحی متفاوت هستند. برخی از آنها برای وسایلی که ما هر روز در خانه از آنها استفاده می کنیم مانند یخچال و کولر و برخی از آنها برای مقاصد صنعتی طراحی شده اند. بر اساس کاربرد آنها، اندازه آنها نیز متفاوت است. برخی از آنها قابل حمل و نگه داشتن با دست و برخی دیگر در مقیاس بزرگ و صنعتی هستند. کندانسورها در سیستم های تبرید خانگی یا صنعتی، پمپ های حرارتی، نیروگاه های بخار صنعتی، دستگاه های تهویه مطبوع و بسیاری از سیستم های دیگر که برای کارکرد موثر نیاز به خنک شدن دارند، استفاده می شوند.

کندانسور از چه قطعاتی ساخته شده است؟

بیشتر کندانسورها از چهار قسمت اصلی تشکیل شده اند. کابینی که محفظه قطعات دیگر است، کویل هایی که با مس یا آلومینیوم ساخته می شوند، کمپرسوری که برای افزایش فشار است و فن که وظیفه آن جریان دادن هوا به داخل کویل است. کویل ها می توانند از مس یا آلومینیوم باشند و بهتر است از آلومینیوم باشند تا گرما بهتر و سریعتر منتقل شود. چیزی که شما به عنوان مصرف کننده باید در نظر بگیرید این است که کویل ها باید تمیز نگه داشته شوند. اگر کویل ها کثیف یا زنگ زده شوند، عملکرد آن مختل می شود. فن نیز یک بخش ضروری است. وظیفه آن به گردش درآوردن و جریان دادن هوا بر روی سیم پیچ ها است. این امر باعث انتقال حرارت و فرآیند خنک سازی بهتر و سریعتر می شود. باید توجه داشته باشید که اطراف فن و کویل ها باید آزاد باشد و مطمئن شوید که جریان هوا مسدود نشده است. بعلاوه، کویل ها و فن باید تمیز باشند تا راندمان خنک کننده به حداکثر برسد.

کاربرد کندانسور

برخی از آنها برای وسایلی که ما هر روز در خانه از آنها استفاده می کنیم مانند یخچال و کولر و برخی از آنها برای مقاصد صنعتی طراحی شده اند. بر اساس کاربرد آنها، اندازه آنها نیز متفاوت است. برخی از آنها قابل حمل و نگه داشتن با دست و برخی دیگر در مقیاس بزرگ و صنعتی هستند. کندانسورها در سیستم های تبرید خانگی یا صنعتی، پمپ های حرارتی، نیروگاه های بخار صنعتی، دستگاه های تهویه مطبوع و بسیاری از سیستم های دیگر که برای کارکرد موثر نیاز به خنک شدن دارند، استفاده می شوند.

قیمت کندانسور

برای اطلاع از قیمت کندانسور و خرید انواع کندانسور مورد نظر خود میتوانید با تیم فروش شرکت فنی و مهندسی اکستراکول تماس بگیرید.

۰۲۱۲۶۶۵۴۵۲۸

۰۹۱۲۲۰۱۰۰۱۸

نتیجه

درک اجزای سیستم های تهویه مطبوع به شما کمک می کند تا بدانید چگونه کار می کند. همچنین اگر یکی از این قطعات خراب شود، ممکن است ایده ای داشته باشید که چگونه آن را تعمیر کنید یا چه کسی می تواند آن را تعمیر کند. آنچه در این مقاله خواندید برای این منظور ضروری و ضروری بود. سعی کردیم به این سوال پاسخ دهیم که کندانسور چیست؟ و اجزای اصلی را معرفی کرد. علاوه بر این، ما برخی از اطلاعات کلیدی را در مورد نحوه عملکرد آن ارائه کردیم و عملکردهای اصلی را توضیح دادیم.

چرا از اکستراکول خرید کنید؟

رضایت مشتری

کارکنان متعهد ما سخت تلاش می کنند تا اطمینان حاصل کنند که تمام سفارشات به سرعت و کارآمد انجام می شود تا اطمینان حاصل شود که آنچه را که سفارش داده اید در سریع ترین زمان ممکن دریافت می کنید.

امنیت

ما یک تجربه خرید آنلاین امن را برای محافظت از اطلاعات شما ارائه می دهیم. ما همچنین گزینه ای را برای پرداخت با روش های مختلف را ارائه می دهیم تا به شما امکان استفاده از خدمات پرداختی را که با آن آشنا هستید، داشته باشید.

صرفه جویی در هزینه

ما به شما قیمت های عالی ارائه می دهیم تا در هزینه های خود صرفه جویی کنید .

نتیجه

درک اجزای سیستم های تهویه مطبوع به شما کمک می کند تا بدانید چگونه کار می کند. همچنین اگر یکی از این قطعات خراب شود، ممکن است ایده ای داشته باشید که چگونه آن را تعمیر کنید یا چه کسی می تواند آن را تعمیر کند. آنچه در این مقاله خواندید برای این منظور ضروری و ضروری بود. سعی کردیم به این سوال پاسخ دهیم که کندانسور چیست؟ و اجزای اصلی را معرفی کردیم و به بررسی کندانسور پرداختیم. علاوه بر این، ما برخی از اطلاعات کلیدی را در مورد نحوه عملکرد آن ارائه کردیم و عملکردهای اصلی را توضیح دادیم.

اگر تجربه ای از استفاده از هر نوع کندانسور دارید یا می خواهید نظرات خود را در مورد موضوع “کندانسور چیست؟” به اشتراک بگذارید. برای اینکه این مقاله به منبع اطلاعاتی بهتری تبدیل شود، آنها را در نظرات یادداشت کنید.

پیشنهاد اکستراکول

این مقاله چقدر برای شما مفید بود؟
[کل: ۰ میانگین: ۰]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 − یک =